Jak nauczyć się pływać w 1 dzień

I
Jeżeli nie czujesz się pewnie w wodzie daj sobie czas. Wchodź powoli do wody i ochlapuj się nią, przykucnij zanurzając się aż do podbródka. Powtarzaj tą czynność w odstępach 5-cio minutowych przez około godzinę. Poproś przyjaciela o towarzystwo jeśli nie czujesz się pewnie stojąc samemu w wodzie.
II
Następnie spróbuj trzymać głowę pod wodą. Licz ile sekund wytrzymasz pod wodą. Zacznij od pięciu sekund, potem spróbuj wytrzymać 15, 20, 25 itd. Powtarzaj ćwiczenie aż uda ci się uzyskać możliwie jak najdłuższy czas (najlepiej zbliżony do 2 minut).
III
Po wyćwiczeniu oddechu popracują nad unoszeniem się na wodzie. Wybierz odpowiednią głębokość wody tak by cię nie przykrywała, kiedy stoisz, ale sięgała pod brodę. Następnie zanurz się pod wodę i złap się na kolana podciągnięte do klatki piersiowej. Powtarzaj to ćwiczenie wydłużając czas podobnie jak w przypadku oddychania.

Czytaj dalej

Snowboard czy narty - co wybrać?

  Zarówno jazda na nartach, jak i na snowboardzie wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego. Jeśli więc nie masz żadnych problemów zdrowotnych, oba sporty są idealne dla Ciebie. Narciarstwo – jak wynika z badań, jest jednak bardziej kontuzyjne, szczególnie jeśli chodzi o stawy kolanowe – dlatego osobom, które mają problemy w tej kwestii bardziej polecany jest snowboard. Z kolei osoby, które w przeszłości borykały się z kontuzjami nadgarstków i stawów ramiennych powinny odpuścić sobie deskę na rzecz narciarstwa.

Czytaj dalej

Zadbaj o silne nogi w sezonie zimowym 2018

Co wspólnego mają z sobą narty, snowboard i łyżwy? Wszystkie wymagają mocnych nóg. Za półtora miesiąca zaczyna się sezon na sporty zimowe. Warto rozpocząć do niego przygotowania. Zanim wejdziesz na śnieg lub lód musisz wzmocnić nogi. W końcu deski lub łyżwy ostatni raz przypinałeś grubo ponad pół roku temu.

W czasie zimowego sezonu najbardziej na kontuzje narażone są stawy. Jak potwierdzają statystyki, większość urazów wynika nie z braku umiejętności technicznych, lecz z niedostatku przygotowania fizycznego, braku rozgrzewki i przeceniania własnych możliwości. Chcemy jak najlepiej wykorzystać krótki dzień i kupiony karnet na wyciąg. Na szczęście, wystarczy kilka tygodni ćwiczeń, aby zmniejszyć do minimum ryzyko urazu na nartach, desce snowboardowej, łyżwach, czy nartach biegowych. Poniżej przedstawiamy program, który pomoże Ci przygotować się do ulubionej dyscypliny, tak abyś już pierwszego dnia miał jak najwięcej frajdy z szusów po śniegu i lodzie.

Czytaj dalej